Blog  

8 Haziran'da Kapari Otel'de Nostaljik Jazz Rüzgarı Esecek

0 Yorumlar
992

Cuban Jazz Quartet ile başlayan Jazz müzik şölenimiz Ayça Varlıer ile devam ediyor. Jazz müziğin usta isimlerinden biri olan Ayça Varlıer ile Jazz müziğin tadına varacağız.

Ayça Varlıer’e İbrahim Telkıvıran (Piyano), Çağdaş Oruç (Saxafon), Serkan Sun (Gitar), Halil Serin (Bass) ve Akgün Çavuş’un (Davul) eşlik edeceği bu güzel akşamda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Tarih: 8 Haziran 2013

Saat:21:30

Ayça Varlıer Biyografi:
Yedi yaşına kadar Ankara'da yaşadı. Daha sonra İstanbul'a geldi. On altı yaşında ABD'ye gitti. Liseyi ABD'de bitirdikten sonra müzikal tiyatro sınavlarına girdi ve The Hartt School of Music'i kazandı. Okulu bitirdikten sonra bir sene master sınavlarına çalıştı. Oyunculuk üzerine yüksek lisans yapmak istediği için yaz tatillerinde İngiltere’de 'LAMDA', ve New York'ta "21 Cap" gibi okullarda oyunculuk kurslarına katıldı ve dilini geliştirdi. Bu çalışmalarının sonucunda Harvard Üniversitesi'nin Moscow Art Theatre School ile birlikte açtığı yüksek lisans programına dahil oldu. 2 sene Boston'da, 5 ay da Moskova'da eğitim gördü.

aycaa

Gümüş, Son Bahar, Behzat C. gibi uzun soluklu televizyon dizilerinde rol almanın yanı sıra , halen devam etmekte olan "Kalbim 4 Mevsim" dizisinde oynamaktadır. 27 yıl sonra tekrar Haldun Dormen’in sahneye koyduğu Hisseli Harikalar Kampanyası’nda oynadı ve AKM'de İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin sahneye koyduğu 'Batı Yakası' müzikalinde Anitta’yı canlandırdı. Bu rolleri için Afife Jale ve Sadri Alışık Tiyatro ödüllerine de aday gösterildi... İstanbul Senfoni Orkestrası ve TRT Caz Orkestrası-İzmir Senfoni orkestrası -D Marin Turgut Reis müzik festivalinde İzmir senfoni orkestrası, Altın Portakal Film Festivalinde Antalya Senfoni Orkestrası, Bursa Senfoni Orkestrası eşliğinde solist olarak yer aldı.2010 İstanbul Tiyatro Festivali açılış toreni ve festival bunyesinde sergilenen, büyük çoğunluğu sonelerden oluşan Shakespeare’ e ait dizelerin tiyatral bir izlekle sunulan tüm besteleri ve projesi Selim Atakan'a ait olan Hekate'nin sarkısı adlı müzikalde rol aldı.

Emir Ersoy&Projecto Cubano'nun Türkçe pop parçalarını Latin ezgileriyle düzenlediği ve Barınak Gönüllüleri Derneği ile sahipsiz sokak hayvanlarına ithaf ettiği "10 Şarkı 10 Şarkıcı" albümünde "Bir Zaman Hatası" adlı parçayı söyledi. Halen Tiyatro Kare'nin 2010'da sahneye koyduğu Zülfü Livaneli'nin kitabından uyarlanan "Leyla'nın Evi" adlı tiyatro oyununda rol almaktadır. Oynadığı Roxy karakteriyle Afife Jale En iyi muzikal/ komedi kadin oyuncu,Siadri Alisik En iyi yardimci kadin oyuncu,Vazfi Riza Zobu ve Direklerarasi Leons yilin en iyi kadin oyuncu odullerine layik gorulmustur.


Son Güncelleme: -/-
İlgili Makaleler: Alaçatı'da Jazz Rüzgarı'nda Bu Hafta Kaparili Rus Salatası Kaparili Fava Tarifi Kapari Otel'de Dolunay Keyfi... Kaparili Spagetti Tarifi Neden Alaçatı, Neden Kapari Otel? Alaçatı Jazz Rüzgarı Devam Ediyor Kapari Otel Alaçatı Jazz Rüzgarında… Kapari Bitkisinin Bir Faydası Daha... Kaparinin Şifası
alaçatı kapari otel alaçatı butik otel ayça varlıer alaçatıda jazz